Meie lugu


Grete


Mina olen Grete, Mon Laurée hing ja süda. Kommide tegemise ideeni jõudsin peale Olga Kaju valmistatud kommide maitsmist. Need erinesid kõigist senistest, mida proovinud olin. Osalesin tema koolitusel ning järgemööda olen ennast täiendanud ka mitmetel USA kursustel Melissa Coppeli koolis. 2020.a lõpus hakkasin ise käsitöökommide valmistamisega tegelema ning nii saigi alguse Mon Laurée.

Olgu alustuseks öeldud, et tegemist ei ole mitte tavaliste trühvli tüüpi šokolaadikommidega, mida ehk oled seni proovinud ja harjunud ostma, vaid hoopis bonbon tüüpi vormikommidega. Bonbone tuntakse maailmas kui väikseid komme, mis võivad erineda nii koostisosade, maitsete kui ka kuju poolest. Kõik meie kommid valmivad ainult käsitööna ja on valmistatud kommivormides, kus kiht kihi haaval saab komm mitme päeva jooksul oma lõpliku maitse ja kuju. Lisaks on kõikidel kommidel ka käsitsi tehtud kaunistused ja seetõttu igaüks oma välimuselt unikaalne. Sisus kasutame erinevaid täidiseid, mille valmistamisel kasutame naturaalseid marjapüreesid, pähklikreeme, päris võid ja vahukoort.

Kasutame oma toodetes toorainena üksnes maailma parimat Valrhona šokolaadi, mida toodetakse väikeses Prantsusmaa külas Tain L’Hermitage juba aastast 1922. Mon Laurée kommid valmivad Virumaa südames Aa mõisas suure hoole ja armastusega.

Kommid pakime kaunitesse kinkekarpidesse ja oleme valmis neid saatma kõikjale Eestis. Ideaalne üllatus ja eriline maitseelamus igaks tähtpäevaks, kuid samas võid selle karbikesega üllatada ka iseennast.

Meie komm Tähistaevas pärjati 2022.aasta Läänemaa Šokolaadifestivalil tiitliga Läänemaa Parim Šokolaadikomm.

Kui Sul on lisaküsimusi või soovid lihtsalt tere öelda, siis saada e-mail

monlauree@monlauree.ee

Magusaid elamusi soovides,
Grete 

 

Comeford OÜ on taotlenud aastal 2020 projektitoetust MTÜ Virumaa Koostöökogu, Leader meetmest. Projektitaotlus "Seadmete soetamine käsitöö šokolaadikommide tootmiseks" sai toetust summas 8511,59 eurot. Projekti kogumaksmus on 14 185,99 eurot, millest ettevõtte omaosalus on 5674,40 eurot. Käesoleva projektiga soetatakse erinevad seadmed šokolaadikommide tootmiseks, luuakse ettevõtte koduleht ning bränding.

Comeford OÜ taotles 2022 projektitoetust, MTÜ Virumaa Koostöökogu Leader meetmest nr 1.  Projekti nimi „Käsitöö šokolaadikommide tootmise laiendamine“. Taotluse eesmärgiks oli tootmismahu oluline suurenemine. Investeeriti šokolaadi doseerimis/tempereerimisseadmesse. Projekti kogumaksumus on 23 040 eurot, millest toetus 11 520 eurot.

Comeford OÜ taotles 2023 projektitoetust, MTÜ Virumaa Koostöökogu Leader meetmest nr. 2-COVID- meede. Projekti nimi „Käsitöö šokolaadikommide tootmise laiendamine“. Taotluse eesmärgiks oli soetada valmistoodangu hoiustamise külmik, mis tagab suurema valmistoodangu mahu ja paindlikuma tootmisahela. Investeeriti šokolaadi külmikusse. Projekti kogumaksumus on 7236 eurot, millest toetus 3618 eurot.